O skupině
Nabídka vystoupení
Fotogalerie
Kde nás můžete vidět
Kontakty

Nabízíme vám

Přehled některých našich vystoupení:

Toto je jen výběr ze scének, které jsme pro vás schopni připravit. V případě jakýchkoli vašich požadavků lze uspořádat akci přesně dle vašeho přání a vám šitou na míru. 

Několik fotek z vystoupení naleznete ve Fotogalerii.  
 

Loupežníci

Hlubokým lesem po tajné cestě kráčí ctihodný rytíř a jeho schovanka. Netuší, ža v houští u cesty se skrývají dvě konkurenční bandy loupežníků, aniž by o sobě věděly. Obě usilují o rytířův naditý měšec a o čest jeho schovanky…
komediální pantomimické vystoupení, v němž kombinujeme groteskní scénky a akční šermířské souboje za doprovodu ragtimového piána.

Délka vystoupení loupežníci: cca 15 minut.

Ohnivka

elkolepá ohnivá show. Za doprovodu metalové hudby Vám předvedeme pravé a nefalšované hrátky s ohněm. Představí se Vám plivači ohně, orientální tanečníce s ohnivými drápy a další kejklíři se zapálenou holí či pojkami.Na přání můžeme ohňovku upravit, vložit souboje s ohněm, případně použít jakoukoliv předem domluvenou hudbu včetně živé gotické kapely.:) .

Délka vystoupení Ohnivka: cca 12 minut.

Ukázky soubojů

ořádná šermířká řežba :). V tomto vystoupení vám ukážeme čistě jen šerm a navíc se i dozvíte něco o historii šermu, starých mistrech šermu a o zbraních samotných. Předvedeme vám několik soubojů scénických a pokud si budete přát tak i krátké ukázky tajných zabijáckých technik dle mistra lichtenauera a dalších. Naše oblíbené technické zbraně jsou dlouhé meče(někdy též zvané jeden a půlruční), kordy, tesáky v kombinaci s pěstním štítkem a mnoho dalších. Dobové rozmezí gotika až baroko.

Délka vystoupení Ukázky soubojů: cca 8-15 minut.

Miláčku nezlob se

do by to neznal roztržky mezi mužem a ženou.Taky se Vám zdá, že máte někdy doma „Itálii?“ Předvedeme, jak mohla asi vypadat taková malá hádka mezi žoldnéřem a jeho krásnou ženou a co se stane když se do toho zapojí ochránci zákona. Lechtivá komediální scénka z období renesance je plná vtipu a soubojů nejen na kordy, ale i na další kuchyňské náčiní, které je zrovna po ruce. A jak to dopadne? Jako vždy láska zvítězí nad hněvem a nenávistí….
 

Délka vystoupení Miláčku nezlob se: cca 15 minut

Středověká katovna

lně se zúčastníte dění ve středověké šatlavě. Můžete se stát vězněm nebo si vychutnat útrapy mučení od nelítostného soudce a jeho kata. Uvidíte, jak spravedlnost v tehdejších dobách uměla zatočit s nepoctivým šenkýřem, zlodějkou nebo s temnou čarodějkou. Ukázeme Vám i vypalovaní cejchu na bělostné dívčí rameno a osaháte si dobové katovo nástroje, palečnice, housličky a španělské boty.

Délka vystoupení Středověká katovna: cca 30 minut.

Amerika

do vlastně objevil Ameriku? Kolumbus? Vikingové? Dost možná. A právě osudy jednoho Vikinga, kterého mocný a trochu škodolibý bůh Odin proklel, budete v této scénce sledovat. Opuštěný a staletími bloudící Viking vás zavede do předkolumbovské Ameriky, mezi Indiány, drsné piráty, kovboje s kolty nízko u pasu i do přestřelky drogových gangů v současnosti.
 

Délka vystoupení Amerika: cca 30 minut

Oživené prohlídky hradů a zámků

e spolupráci s personálem hradů a zámků realizujeme oživené prohlídky s dějem vztahujícím se buď k historii objektu nebo s dějem všeobecně známým. 17. - 18. srpna 2007 jsme například oživili zámek v Chudenicích, kde jsme návštěvníkům předvedli část děje z Dumasových Tří mušketýrů. Návštěvníci se tak mohli seznámit se všemi třemi čtyřmi mušketýry, s Jeho Eminencí kardinálem Richelieu, králem Ludvíkem XIII., s královnou Annou Rakouskou i s vévodu z Buckinghamu a s dalšími postavami slavného románu.

Ave Caesar, morituri te salutant!

ro nedostatek vlastního kulturního vyžití :-) připravujeme vystoupení v duchu gladiátorských zápasů. Ukážeme vám nejčastější typy gladiátorů, své umění vám například předvede Rybář s trojzubcem a sítí, Thrák se zahnutým mečem a malým štítkem nebo odvážný bojovník s helmou bez otvorů pro oči. Uvidíte nejpoužívanější zbraně dávných gladiátorů, uslyšíte jejich řinčení a smrtelný řev raněných bojovníků. Stanete se tak svědky krvavé zábavy dávných Římanů.

Další možnosti, jak vám můžeme zpříjemnit den (nebo noc :-):

ako další vám nabízíme scénky z počátku 10. století, barbary temných věků i třeba nové zpracování Dumasových Tří mušketýrů. Ve svém repertoáru máme i pohádkové zpracování různých fantasy příběhů, bájí a parodií.

Protože máme rádi tmu, nebráníme se ani večernímu či nočnímu vystoupení nebo ohnivé šou.

Nezapomínáme samozřejmě na dětské obecenstvo (které je ostatně to nejkritičtější) a pro děti realizujeme různé soutěže a atrakce (hod na cíl palcátem, hod na cíl dýkou, slalom mezi meči, běh ve zbroji na čas, střelba lukem na terč, oblékání do rytířského vybavení, hod oštěpem na otočného rytíře). Nejlepší účastníci budou pasování na rytíře a obdrží rytířské přívěšky za splnění všech disciplín.

Kromě té fůry všeho toho výše uvedeného zajistíme realizaci historických víkendů (od pódia až po umělce), středověké bitvy, podnikové oslavy atd.

Naše výbava:

elký gotický stan, popraviště, repliky středověkých brnění, dobové kulisy, zbraně chladné, sečné, bodné a střelné, kostýmy od 10. století do současnosti...

Ceny dle domluvy.

Julius Radič - vedoucí a jednatel skupiny
GSM: +420 737 113 141, e-mail: le.bastien@seznam.cz